Cestovný denník: Expo Congress Hotel ****

Pravidelne pre vás overujeme nielen hotely, ale aj samotné miesta, na ktorých radi skúšame všetko čo môžu ponúknuť. Prečítajte si tentokrát cestovný denník Honzu, nášho vedúceho zákazníckej podpory.
Cestovný denník: Expo Congress Hotel ****

Cesta autobusom - jasná voľba vďaka cene a pohodliu

Pre cestu z Brna si Honza so svojou partnerkou vybrali Student Agency (autobusy tejto spoločnosť jazdia na linke do Budapešti aj z mnohých slovenských miest). Vďaka príjemnému personálu a skvelému servisu bola pre nich bezmála štvorhodinová cesta do Budapešti doslova radosťou plnou filmov, hudby a pohody. Samotná cesta z autobusovej stanice do Expo Congres Hotela **** sa tiež neukázala ako problém, je to otázka cca 15 minút metrom (vrátane jedného prestupu).

Nadštandardné služby a profesionálny personál

Ubytovanie potom nájdete asi 10 minút chôdze od zastávky metra. V prípade neistoty, nie je problém opýtať sa na cestu miestnych, s ktorými sa bez problémov (ako naši návštevníci s radosťou zistili) dorozumiete anglicky, prípadne nemecky.

Nevýhodou to však môže byť, ak máte väčší objem batožiny, napríklad kufre. V tomto prípade je (minimálne od zastávky) lepšie využiť služby miestnej taxi služby.

"Hotel si svoju štvorhviezdu nepochybne zaslúži. Nielen vďaka vybaveniu a modernému vzhľadu, ale rovnako aj zásluhou vždy ochotného personálu vybaveného brilantnou znalosťou anglického jazyka. Z tohto dôvodu nikoho neprekvapí, že v hoteli boli ubytovaní hostia snáď zo všetkých kútov sveta," opisuje svoj dojem Honza.

Izba Expo Congress Hotel

Taktiež izbu, v ktorej boli ubytovaní, považujú za viac než komfortnú. Manželská posteľ je veľmi pohodlná a samozrejmosťou sú ručníky a osušky. V televízii môžete sledovať hŕbu maďarských i ďalších cudzojazyčných kanálov.

V čase od 7:00 do 10:00 hodín a následne od 19:00 do 22:00 hodín sú k dispozícii fitness a wellness priestory, ktoré sídlia na najvyššom poschodí hotela.

Wellness v Expo Congress Hotel

"Vo wellness je vírivka, parná sauna a parný kúpeľ. Vírivka má veľmi intuitívne ovládanie, teda nie je problém" preklikať "sa k vyhovujúcemu nastaveniu a už iba relaxovať," dopĺňa Honza.

Vynikajúca a bohatá strava

Raňajky sú podávané od 7:00 do 10:00 hodín formou bufetu. Na výber majú hostia tak klasiku typu praženica, nátierky, párky, sladké pečivo, jogurty, zeleninu, ako aj najrôznejšie kompóty a veľa čerstvého ovocia.

Raňajky v Expo Congress Hoteli

Večere si užijete v miestnej reštaurácii, kde si ich od 18:00 do 21:00 hodín môžete vychutnať ako vo vnútornej, tak vo vonkajšej časti. Na výber je z 3 druhov polievok a asi 7 ponúk hlavných chodov - od vynikajúcich pečených kuracích stehienok až po poctivý maďarský guláš. Ako dezert potom môžete ochutnať delikatesný cheesecake alebo obrovský zmrzlinový pohár.

Honza mal navyše vo svojom balíčku welcome drink. Vybrať si mohol víno, pivo alebo nealkoholický nápoj.

Ešte treba dodať, že WiFi v celom hoteli funguje bez hesla, takže nie je problém byť ihneď "online". Honza s priateľkou však mali plnú hlavu iných plánov. Predovšetkým návštevy centra mesta.

Viva la Budapest

Vďaka výhodnej polohe hotela nie je problém dostať sa zhruba za 15 minút do centra. To naši výletníci využili hneď prvý večer a posilnení výbornou večerou sa vydali na Alžbetino námestie, kde mohli naplno zažiť tú pravú atmosféru nočného života.

"Náš zážitok bol navyše umocnený jazdou na Budapest Eye. Práve na tomto mieste môžete zažiť štipku adrenalínu, nočnú romantiku a zároveň nádherný výhľad v jednom. To všetko len za 2 700 HUF (cca 9 €)."

Druhý deň po sýtych raňajkách a relaxácii vo wellness vyrazili na prehliadku baziliky svätého Štefana (Szent István-bazilika). A pretože sa jedná o tretiu najvyššiu stavbu Maďarska, samozrejmosťou pre nich bolo aj vyjdenie 302 schodov na vyhliadkovú vežu. Odmenou je potom všetkým návštevníkom rozprávkový výhľad. Cez reťazový most (Széchenyi Lánchíd) sa potom vydali až ku Kráľovskému palácu (Budavari Palota) a na blízku Rybársku baštu (Halászbástya) ponúkajúcu za cca 2,60 € ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť.

Budapešť

Nechýbala ani návšteva Múzea maďarskej histórie nachádzajúceho sa blízko. Potom nasledoval presun k nádhernému a prísne stráženému Parlamentu (Országház) a ďalším pamiatkam.

Tretí deň potom naši "overovatelia" využili na nákup suvenírov a návštevu budovy Opery. Následne ich čakala cesta späť domov.

Jediné, čo nás mrzelo, bol nedostatok času na návštevu Széchenyi, najznámejších termálnych kúpeľov v Maďarsku, ktoré sú zároveň najväčšie v Európe. Tento "prehrešok" však napravíme pri ďalšej návšteve, pretože v tejto metropole sme rozhodne neboli naposledy!

Zhrnutie: Minidovča „za babku“

Honzu a jeho priateľku vyšla cesta tam aj späť so Student Agency dohromady na necelých 1 500 Kč (cca 56 €). Cestovanie po Budapešti metrom potom asi na 7-8 € na osobu. Zakúpiť sa dá tak celodenné cestovné za 1 600 HUF (cca 5 €), ako i jednorazové 350 HUF (cca 1 €). Obedy v centre mesta stáli v priemere 9 € na osobu.

"Expo Congress Hotel by sme určite odporučili akčným ľuďom, ktorí radi spoznávajú nové miesta a nasávajú atmosféru navštívenej destinácie. Cestovateľom, ktorí následne ocenia odpočinok pri výbornom jedle a tiež relaxáciu vo wellness, alebo tým, ktorí sa vydajú v ústrety nočnému životu Budapešti, " hodnotí na záver Honza svoju dovolenku v Budapešti.

Expo Congress Hotel **** - osobne overeno

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK