7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

Darujte partnerovi k tohtoročnému Valentínovi skvelý zážitok - pobyt, ktorý si obaja užijete a budete na neho spomínať. Vybrali sme pre vás tipy na úžasnú dovolenku s golfom, vínom, pivom, ale i relaxáciou vo wellness. Stačí len vybrať ten váš vysnívaný.

Biele Karpaty pre vinárov

Vínna pivnica

Patrí váš partner medzi milovníkov vína a jeho predstava o ideálnom odpočinku má podobu degustácie vo vinárni? Tak to bude pobyt v Hoteli Radějov *** správnou voľbou. Ubytovanie v pekných izbách, stravovanie formou polpenzie a predovšetkým sobotné degustácia vín sú prísľubom skvelej dovolenky. Po degustácii si vychutnajte neobmedzenú konzumáciu moravských sudových vín vo vínnej pivnici a na počúvanie aj tanec vám zahrá harmonikár. Súčasťou balíčka je aj neobmedzený vstup do wellness centra s vírivkou, saunami a Kneippovým chodníkom.

Ak vám ostane čas na výlet, vydajte sa do Zlína na Baťov mrakodrap a zo strešnej vyhliadkovej terasy či reštaurácie si užite výhľad na celé mesto.


Prepychový golfový pobyt

Golfové ihrisko

Ak váš partner zbožňuje golf, zamiluje si aj pobyt v maďarskom Zalacsány v luxusnom Zala Springs Golf Resorte. Golfové ihrisko, ktoré leží na pozemku rezortu o rozlohe 160 hektárov, je unikátom v rámci celej strednej Európy a prvé svojho druhu v celom Maďarsku. Golfové ihrisko ponúka 18 jamiek, ktoré navrhol Robert Trent Jones Jr, hviezda vo svojom odbore.

Ubytovaní budete v luxusnom apartmáne (29 - 35 m²) s moderným vybavením a každý deň si doprajete bohaté raňajky formou bufetu alebo polpenziu. Ak vy fanúšičkou golfu nie ste, tak zatiaľ čo váš milý bude na golfovom ihrisku odpaľovať loptičky, môžete si oddýchnuť v termálnom wellness v neďalekom hoteli, kam máte vstup zadarmo.


Poděbrady pre pivárov

Pivné kúpele

Fanúšikov zlatistého moku je na Slovensku veľa. Ak sa medzi nich radí aj váš partner, vezmite ho do Poděbradských pivných kúpeľov. A kde inde by mali byť pivné kúpele ako v pivovare. Užite si spoločne atmosféru miesta, kde sa pivo začalo variť už v roku 1502. Čaká vás tu horúci pivný kúpeľ s chmeľom v dubovej vani a následná relaxácia na lehátku. Súčasťou procedúry je neobmedzená konzumácia nepasterizovaného 11° piva Poděbradský zdroj. Ubytovaní budete v Hoteli Soudek *** len 7 minút od kúpeľov. Čakajú vás útulné izby a Jihočeská restaurace, kde si vychutnáte polpenziu.

A čo robiť, keď práve nebudete naložení v pive? Ak ste filmoví nadšenci, zájdite do Film Legends Múzea s viac ako 600 exponátmi. Potom sa môžete vydať na romantickú prechádzku po kolonáde.


Karlove Vary: relax & múzeá

Karlovy Vary

Dovolenka v Hoteli Green Paradise **** je ideálnou kombináciou odpočinku a zážitku z návštevy karlovarských atrakcií. Odporúčame víkendový pobyt, ktorý okrem lahodej polpenzii v elegantnej reštaurácii zahŕňa aj pivný kúpeľ spojený s popíjaním piva Březňák. Spolu s vašim drahým si dokonale oddýchnete aj v soľnej jaskyni, počas rašelinového zábalu chrbta a šije aj behom aquajetu - relaxu v blahodárnej suchej masážnej vani.

Po relaxácii v hoteli sa vydajte na prieskum Karlových Varov. Prejdite sa po miestnych kolonádach, navštívte múzeum Jána Bechera a zistite viac o histórii bylinného likéru, ktorý tu môžete aj ochutnať. Nadchne vás aj múzeum sklárne Moser. Máte s partnerom radšej prírodu? Vydajte sa na náučný chodník Božídarského rašeliniska.


Dobrodružstvo v Adršpachu

Adršpach

Hotel Praha *** klame svojim názvom, nenájdete ho totiž v českom hlavnom meste, ale v Adršpachu. Budova hotela je kultúrnou pamiatkou a slúži hosťom nepretržite už vyše 400 rokov. Tešte sa na príjemné ubytovanie, ale aj na skvelú polpenziu.

Bol váš milý fanúšikom stavebnice Merkur? Tak sa spolu vydajte na výlet do Múzea stavebnice Merkur, ktoré je v neďalekej Polici nad Metují a vystavené tu sú novodobé i staré vláčiky, ale aj Oceľové mesto. To je dokonca v knihe rekordov. A čo by to bolo za dovolenku v Adršpachu, ak by ste nevideli Adršpašské skaly, najväčšie a najdivokejšie skalné mesto Strednej Európy, či Broumovské steny.


Jeseníky pre gurmánov

degustačná večera

Niekoľkokrát ocenený Hotel Slovan *** nájdete v centre mestečka Jeseník. Na pobyt s gurmánskym menu s 5 až 7 chodmi môžete ísť aj s tým najväčším maškrtníkom - gurmánom. Miestni šéfkuchári majú dlhoročné skúsenosti a školili sa napríklad v Pražskom kulinárskom inštitúte, a tak vaše chuťové poháriky čaká naozajstný zážitok.

V hoteli neďaleko Priessnitzových kúpeľov Jeseník sa ale môžete nechať rozmaznávať aj inak. Ak by partner viac ako gurmánske menu uvítal wellness, bude pre vás vhodnejší wellness pobyt až s 12 rôznorodými procedúrami. Keď vám vyjde čas, určite navštívte Praděd, Šerák, alebo Rejvíz a aspoň na pol dňa vyrazte na lyže či bežky.


Romantika s večerou pri moravskej metropole

Brno

Hotel Rakovec *** je vychýrený hotel pri Brnenskej priehrade, v ktorom sa môžete ubytovať aj v apartmáne. Okrem polpenzie a masáže podľa vášho výberu pre vás bude pripravená aj špeciálna Valentínska večera a fľaša sektu, ktorá ku sviatku zamilovaných bezpochyby patrí. Pokiaľ bude priehrada zamrznutá, nezabudnite sebe a partnerovi pribaliť korčule na bezkonkurenčnú korčuliarsku prechádzku.

Vydajte sa preskúmať brnenské podzemie, vstup do neho nájdete v centre mesta na Zelnom trhu. Potom vyjdite na kopec k hradu Špilberk a pokochajte sa výhľadom a na obed či medovinu zájdite do Stredovekej alebo Rytierskej krčmy. Za návštevu stojí aj Technické múzeum a Kryt 10-Z, ktorý je sprístupnený verejnosti.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK