Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

10+1 TIP na romantické valentínske pobyty, ktorými svojej milej vyrazíte dych!

Lámete si hlavu, čo tento rok darovať svojej partnerke na Valentína? Najlepším valentínskym darčekom pre ženu je zážitok. Tým skôr pokiaľ ide o pobyt plný hýčkania, dobrého jedla a romantickej atmosféry. A my pre vás máme výber tých najlepších hotelov!
10+1 TIP na romantické valentínske pobyty, ktorými svojej milej vyrazíte dych!

Slovensko

Rozprávkový pobyt blízko Bojnického zámku

Valentínsky pobyt

Túžite svojej polovičke dopriať romantiku ako z rozprávky? Vezmite ju na pobyt priamo do Bojníc, kde si bude môcť prechádzať po komnatách jedného z najkrajších slovenských zámkov. Len niekoľko desiatok metrov od zámku s nádhernou ZOO stojí štýlový Penzión Meridiana, kde budete každý deň vychutnávať vychýrené špeciality miestneho šéfkuchára. Pobyt si naviac môžete zvoliť podľa toho, čo si vy i vaša láska užijete najviac - dáte prednosť relaxu v bazénoch Kúpeľov Bojnice, fľaši prosecca nesúcej meno Mareka Hamšíka alebo vstupu na vyhliadkovú vežu, z ktorej si rozprávkové Bojnice vychutnáte ako na dlani? Žiadnou voľbou nekročíte vedľa.

Tipy na výlety:

 • Nachne vašu drahú pohľad na akékoľvek mláďa či milé klokany alebo činčily? Navštívte spolu s ňou tú najkrajšiu slovenskú zoologickú záhradu pod Bojnickým hradom - pohľad na nehu v jej očiach rozhodne stáť za to.
 • Úplne inú zábavu zažijete v Dome ilúzii, kde si budete môcť prehliadnuť najrôznejšie optické ilúzie a trick-artové umelecké diela, ktoré vám rozhodne zamotajú hlavu.

Penzión na brehu rieky

Penzión na brehu rieky

Čo vás zaujme na prvý pohľad, keď prídete k malému rodinnému Penziónu Benátky *** v Piešťanoch? Rozhodne to bude terasa, ktorá stojí na brehu Mŕtveho ramena Váhu, je obklopená stromami aj kvetmi a večer čarovne nasvietená. Na chvíľu si tak naozaj budete pripadať, akoby ste sa ocitli v meste na vode - v Benátkach. Honosné interiéry reštaurácie a kaviarne vás iste tiež nadchnú, sú pojaté vskutku originálne a vyzdobené freskami od maliara L. Sulíka.

Tipy na výlety:

 • Stačí len prejsť Kolonádový most a razom ste na Kúpeľnom ostrove. Prejdite sa parkom s množstvom sôch, pozrite sa k najstarším kúpeľom (Napoleonské kúpele), navštívte Termálne kúpalisko Eva alebo si v jednom z hotelov objednajte liečebné procedúry s využitím miestneho bahna a prameňov.
 • Vodná nádrž Sĺňava je blízko penziónu, ideálne k prechádzke a v prípade pekného počasia k rôznym športom či plavbe na loďke.
 • Vydajte sa do Mestského parku, kde sa môžete len tak prechádzať alebo zavítať do kina či jedného z múzeí, ktorých je tu niekoľko.

Okúzľujúca príroda privíta milovníkov súkromia

Valentínsky pobyt

Deň svätého Valentína priam vyzýva k tomu, aby ste venovali svoj drahocenný čas svojej polovičke a strávili s ňou chvíľu v tichu a nerušenom súkromí. Presne to zažijete počas pobytu v človekom málo zmenenej, no o to romantickejšej časti Slovenska - na Látkach. Privíta vás tu Hotel Zerrenpach Látky ***, ktorému majitelia vdýchli nový život rozsiahlymi rekonštrukciami a citlivou úpravou. Vďaka tomu má hotel wellness, v ktorom si spolu so svojou láskou vychutnáte oddych v relaxačnom bazéne či v hydromasážnej vani. Rozmaznávaní budete aj vo fínskej saune. Svoj spoločný čas venujte aj prechádzkam v okolitej prírode - Látky vás zavedú na rôzne neopakovateľné miesta.

Tipy na výlety:

 • Na predĺžený pobyt si zo sebou rozhodne vezmite aj lyže - v okolí hotela ich určite využijete. Nachádza sa tu totiž množstvo síce malých, ale zato priateľských a lyžiarskych stredísk, kde sa nebudete s nikým tlačiť na preplnených zjazdovkách.
 • Za výlet rozhodne stojí aj obec Divín. Vystúpte v nej ruku v ruke so svojou polovičkou na zrucaninu rovnomenného hradu nad obcou, navštívte zrekonštruovaný Zichyho kaštieľ v podhradí, alebo sa poprechádzajte okolo priehrady Ružiná, ktorá má aj v zime svoje čaro.

Kúpeľný luxus pre náročných

Valentínsky pobyt

Najmladšie slovenské kúpele sú známe pre svoju modernosť a prepychové interiéry hodné štyroch hviezdičiek. Pokiaľ tieto vlastnosti oceňuje aj vaša láska, doprajte jej pobyt plný rozmaznávania a relaxu v termálnej vode v kúpeľoch Nimnica. Ubytovaní budete priamo v hlavnom Kúpeľnom dome Balnea Grand ****, kde budete priamo v centre všetkého diania a najbližšie jedálňam, kaviarni i wellness. To si vychutnáte so vstupom na dve hodiny, počas ktorého navštívte všetky druhy miestnych sáun, perličkový kúpeľ aj relaxačný bazén. Klasická masáž pre oboch vám pobyt ešte viac spríjemní.


Česko

Praha pre zamilovaných

Valentínsky pobyt

V Prahe je blaho, a tak sa ubytujte priamo v jej centre. Royal Court Hotel *** sa nachádza v historickej budove bývalého kráľovského súdu a na Václavské námestie z neho dôjdete za 15 minút. Pred objavovaním romantických zákutí metropoly sa posilnite bohatými raňajkami, po návrate na útulnú modernú izbu si s partnerkou doprajete fľašu vína alebo hotelové wellness.

Tipy na výlety:

 • Vydajte sa na prechádzku na Petřín a navštívte rozhľadňu či bludisko.
 • Na Pražskom hrade bol skoro každý z nás, ale málokto tu bol pri západe slnka. Vyrazte na večernú prechádzku a doprajte si kúzelnú atmosféru tohto historického miesta.
 • Zavítajte do kostola sv. Petra a Pavla, v ktorého depozitári sa nachádzajú ostatky sv. Valentína.
 • Aj za Prahou je krásne. Ak vás láka príroda, skúste Prokopské údolie či nádhernú vyhliadku Máj.
 • Chcete zažiť niečo netradičné? Vyskúšajte prechádzku v kočiari ťahanom koňmi či kabrioletom z prvej republiky alebo si užite pokojnú plavbu po Vltave.

Romantika v kúpeľoch

Romantika v kúpeľoch

Vychýreným mestom tzv. kúpeľného trojuholníkaKarlove Vary, ale nám osobne prídu o niečo pokojnejšie Mariánské Lázně rovnako krásne. Vydajte sa na pobyt vo dvojici a ubytujte sa v Hoteli Krakonoš ***, ktorý sa ukrýva v lesoch priamo nad centrom Mariánskych Lázní. Nájdete ho totiž na hornej stanici kabínkovej lanovky Koliba-Krakonoš. Viete, že ide o najstaršie prevádzkovanú kabínkovú lanovku v Česku? Užite si okolitú prírodu ako stvorenú na prechádzky, vynikajúcu stravu, neobmedzený vstup do bazéna a hodinu v soľnej jaskyni. Určite vyskúšajte liečivé balneo procedúry a ochutnajte miestne minerálnu vodu.

Tipy na výlety:

 • Hneď vedľa hotela nájdete Park Boheminium. Prezrite si významné pamiatky v zmenšenej podobe!
 • Behom pár minút dôjdete z hotela k Obore Hvozd, kde sa pasú daniele a jelene. Ak budete v prechádzke pokračovať, dôjdete k Nietzscheho prameňu a na rozhľadňu Hamelika.
 • Samozrejme si tiež prejdite významné miesta, ako je Kolonáda Maxima Gorkého, Spievajúca fontána a Hlavná trieda.
 • Túžite po prírode? Vydajte sa k lesnému prameňu či do *Geologického parku , ktorý sa nachádza v lese.
 • Dokonalú relaxáciu zažijete v jedinečných Rímskych kúpeľoch. Ukrývajú sa v Danubius Health Spa Nové Lázně, ale nebojte, vstup si do nich môžete zakúpiť, aj keď nie ste hostia tohto hotela.

Pobyt plný procedúr

Valentínsky pobyt

Nechajte sa hýčkať v krásnom novom wellness, ochutnajte pivo z miestneho minipivovaru a vydajte sa za pamätihodnosťami v okolí juhomoravského Tišnova. Pobyt v bývalom vodnom mlyne na rieke Svratke vás rozhodne nesklame. Čaká vás neobmedzený vstup do luxusného wellness, saunového sveta a pivný, rašelinový alebo bylinný kúpeľ pre dvoch.

Tipy na výlety:

 • V krásnej prírode Moravského krasu si oddýchnete v každom ročnom období.
 • Navštíviť ale môžete aj synagógu v Lomnici (8 km) v bývalej židovskej štvrti alebo cisterciánskeho opátstva Porta coeli v obci Předklášteří (2,3 km).

Poľsko

Krakov s prepychovým wellness

Romantika v Poľsku

Krakov je plný krásnych námestí a parkov, ktoré sú ako stvorené pre zamilovaných. A pokiaľ sa na pobyt vydáte do nádherného Qubus Hotela Kraków **** určite nešliapnete vedľa. Hotel leží priamo v centre Krakova a štyri hviezdy sú zárukou perfektných služieb. Čerešničkou na torte je potom skvostné wellness centrum, ktoré nájdete na najvyššom poschodí. Z bazéna i vírivky tak budete mať skvelý výhľad na mesto.

Tipy na výlety:

 • Krakovský rynek je hlavné námestie, patrí k najväčším v Európe, jeho dominantou je Mariánsky kostol a určite stojí za návštevu. Po krátkej prechádzke zakotvite v jednej z mnohých kaviarní či cukrární a dajte si niečo dobré pod zub.
 • Hrad Wawel, sídlo kráľov a princezien a miesto, kde žil údajne kedysi drak.
 • Má vaša priateľka či manželka v láske históriu? Krakov jej je plný. Vydajte sa do židovskej štvrte Kazimierz alebo navštívte fabriku Oskara Schindlera.
 • Monu Lisu v Louvri videl už každý, radšej zamierte do krakovského Národného múzea, kde je vystavený o niečo menej známy obraz Leonarda da Vinciho - Dáma s hranostajom.
 • Za výlet stojí nádherná soľná baňa Wieliczka s podzemnou kaplnkou.

Idylka vo dvojici uprostred zasnežených Poľských Tatier

Valentínsky pobyt

Ak ste sa so svojou láskou spoznali v nespútanej prírode alebo počas športovania, celodenné ničnerobenie behom Valentína prenechajte iným. Doprajte si radšej pobyt hoden milovníkov dobrodružstiev a vydajte sa za majestátnymi Tatrami, no tentoraz si ich užite z poľskej strany. Ubytovať sa môžete napríklad v štýlovom Hoteli Toporow Style ***, kde budete zaspávať v luxusnej izbe Lux premium s vyrezávaným dreveným nábytkom. Cez deň sa môžete venovať obľúbeným zimným športom v neďalekých ski areáloch, alebo sa vydajte na túru plnú romantických výhľadov na zasnežené hory a zmrznuté stráne. Zimy sa rozhodne nebojte - večer sa poriadne zohrejete v saune alebo vírivke v hotelovom wellness centre. Rovnako neobmedzený vstup vás čaká aj do bazénového sveta s vodnými atrakciami a hydromasážnymi tryskami.

Tipy na výlet:

 • Zo širokého výberu zjazdoviek rôzneho typu si budete môcť vybrať v lyžiarskych areáloch Kaniówka, Kotelnica Białczańska a Banja Ski & Fun. Pre ešte lepšiu dostupnosť ich spája 400 m dlhý most s barom.
 • Ak práve naopak nemáte dosť šantenia vo vode pohody v termáloch, navštívte kúpeľný komplex Terma Bania, ktorý je ako stvorený pre páry.

Maďarsko

Pobyt priamo v kúpeľoch

Pobyt

Zárukou kvality, skvelej dovolenky a spokojnosti vašej milovanej je jednoznačne Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa ****. Ide o najobľúbenejší hotel v našej ponuke, ale aj o najpopulárnejší hotel v celom Sárvári. Prečo? Je totiž priamo prepojený s kúpeľmi. Z izby tak môžete v župane vyraziť do kúpeľov, kam sa dostanete vyhrievaným koridorom. Riešiť nemusíte ani vstupné, pretože vstup do kúpeľov máte v cene balíčka, a to bez obmedzenia. Užijete si vyhrievané bazény s termálnou vodou, vírivku, veľa šmýkačiek, saunový svet a množstvo ďalších atrakcií a miest k odpočinku. Samozrejmosťou je polpenzia formou bufetu, zapožičanie uterákov i županu.

Tipy na výlety:

 • Ak vás náhodou omrzí leňošenie v kúpeľoch, vydajte sa na prechádzku za historickými skvostami, ako je Hrad Nádasdy, miestna radnica a množstvo kostolov.
 • Ak ste milovníkmi prírody, zavítajte do Arboréta Sárvár so 400 rokov starými dubmi a rozlohou 9 hektárov.
 • Za pekného počasia zamierte k jazernému komplexu, kde sa môžete prechádzať, rybárčiť alebo si vyraziť na loďkách.

Špeciálny tip

Brno

Hotel Rakovec *** je vychýrený hotel pri Brnenskej priehrade, v ktorom sa môžete ubytovať aj v apartmáne. Okrem polpenzie a masáže podľa vášho výberu pre vás bude na sviatok zamilovaných pripravená aj špeciálna večera a fľaša sektu, ktorá ku sviatku zamilovaných bezpochyby patrí. Pokiaľ bude priehrada zamrznutá, nezabudnite si pribaliť korčule na bezkonkurenčnú korčuliarsku prechádzku.

 • Vydajte sa preskúmať brnenské podzemie, vstup do neho nájdete v centre mesta na Zelnom trhu.
 • Potom vyľľapte kopec k hradu Špilberk a pokochajte sa výhľadom a na obed či medovinu zájdite do Stredovekej alebo Rytierskej krčmy.
 • Za návštevu stojí aj Technické múzeum a Kryt 10-Z, ktorý je sprístupnený verejnosti.

Autor článku:

Objavujte Česko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK