10+1 TIP na romantické valentínske pobyty, ktorými svojej milej vyrazíte dych!

Lámete si hlavu, čo tento rok darovať svojej partnerke na Valentína? Najlepším valentínskym darčekom pre ženu je zážitok. Tým skôr pokiaľ ide o pobyt plný hýčkania, dobrého jedla a romantickej atmosféry. A my pre vás máme výber tých najlepších hotelov!

Česko

Praha pre zamilovaných

Užite si relaxačný kúpeľ

V „[Praze](https:// travelking.sk/praha) je blaze“, ale úplne najlepšie vám bude vo Wellness & SPA boutique Hoteli Pod Lipkami ****. Len čo prídete, obklopí vás prepych. Všetko začne už pri vstupe do izby (TIP: odporúčame zvoliť izbu De Luxe), ktorá je vybavená priam kráľovsky - tešte sa na vysokú pohodlnú posteľ zdobenú dizajnovým čelom, štýlové tapety, krištáľový luster, zrkadlo s masívnym rámom a veľa drobností, ktoré z celej miestnosti vytvárajú izbu ako pre princeznú. Ďalej si tu užijete krásnu záhradu s vírivkou ideálnou k relaxácii, wellness centrum s drevenými kaďami určenými na romantické kúpanie a tiež presklenú reštauráciu s parádnym výhľadom, kde si vychutnáte raňajky. Keď práve nebudete leňošiť v hoteli, môžete si užiť krásy Prahy.

Tipy na výlety:

 • Známy Petřín sa týči len 2 km od hotela. Vydajte sa na prechádzku, navštívte rozhľadňu či bludisko.
 • Na Pražskom hrade bol skoro každý z nás, ale málokto tu bol pri západe slnka. Vyrazte na večernú prechádzku a doprajte si čarovnú atmosféru tohto historického miesta.
 • Zavítajte do kostola sv. Petra a Pavla, v ktorého depozitári sa nachádzajú pozostatky sv. Valentína.
 • Aj za Prahou je krásne. Ak vás láka príroda, skúste Prokopské údolie či nádhernú vyhliadku Máj.
 • Chcete zažiť niečo netradičné? Vyskúšajte jazdu v koči ťahanom koňmi či kabrioletom z prvej republiky alebo si užite pokojnú plavbu po Vltave.

Romantika v kúpeľoch

Romantika v kúpeľoch

Vychýreným mestom tzv. kúpeľného trojuholníka [Karlovy Vary](https:// travelking.sk/karlove-vary), ale nám osobne prídu o niečo pokojnejšie [Mariánské Lázne](https:// travelking.sk/marianske-lazne) rovnako krásne. Vydajte sa na pobyt vo dvojici a ubytujte sa v Hoteli Krakonoš ***, ktorý sa ukrýva v lesoch priamo nad centrom Mariánskych Lázní. Nájdete ho totiž na hornej stanici kabínkovej lanovky Koliba-Krakonoš. Viete, že sa jedná o najstaršiu prevádzkovanú kabínkovú lanovku v Česku? Užite si okolitú prírodu ako stvorenú na prechádzky, vynikajúcu stravu, neobmedzený vstup do bazéna a hodinu v soľnej jaskyni. Určite vyskúšajte liečivé balneo procedúry a ochutnajte miestnu minerálnu vodu.

Tipy na výlety:

 • Hneď vedľa hotela nájdete Park Boheminium. Prezrite si významné pamiatky v zmenšenej podobe!
 • V priebehu pár minút dôjdete z hotela k Obôrke Hvozd, kde sa pasú daniele a jelene. Ak budete v prechádzke pokračovať, dôjdete k Nietzscheho prameňu a na rozhľadňu Hamelika.
 • Samozrejme si tiež prejdite známe miesta, ako je Kolonáda Maxima Gorkého, *Zpívající fontána a Hlavní třída**.
 • Túžite po prírode? Vydajte sa k Lesnému prameňu či do Geologického parku, ktorý sa nachádza v lese.
 • Dokonalú relaxáciu zažijete v jedinečných Rímskych kúpeľoch. Ukrývajú sa v Danubius Health Spa Nové Lázně, ale nebojte, vstup si do nich môžete zakúpiť, aj keď nie ste hosťami tohto hotela.

Dovolenka priamo pod hradom

Romantika ako vyšitá

Vezmite svoju drahú na rozprávkový pobyt do Hotela U Martina ***, ktorý stojí hneď pod nádherným hradom. Samotná budova hotela je kultúrnou pamiatkou. Súčasťou je aj terasa priamo na brehu Vltavy s romantickým výhľadom na hrad. Odporúčame balíček GURMÁN + WELLNESS, ktorý okrem raňajok zahŕňa slávnostnú večeru pri sviečkach, koktejl, privátnu vírivku s fľašou sektu a lampiónik šťastia, ktorý večer spoločne vypustíte.

Tipy na výlety:

 • Hrad Rožmberk je od hotela naozaj kúsok, doprajte si atmosféru tohto hradného komplexu a preneste sa na chvíľu do dôb kráľov.
 • Zavítajte na najjužnejšie miesto Českej republiky, ktoré nájdete na území Dolnej Drkolnej v časti mesta Vyšší Brod. Miesto spoznáte vďaka žulovému kameňu s pamätnou doskou.
 • Chodník korunami stromov Lipno je unikátny tým, že bol prvým chodníkom svojho druhu v ČR. Vystúpte do výšky 40 metrov a užite si romantickú prechádzku.
 • Vodná nádrž Lipno priam zvádza k vychádzke pozdĺž brehu, za pekného počasia si požičajte lodičku či vodný bicykel a relaxujte na vode.
 • Chcete chvíľu pobudnúť v obklopení prírody? V okolí je hneď niekoľko čarovných miest - Čertova Stěna-Luč, Medvědí hora a Rašeliniště Kapličky.

Pobyt plný procedúr

Rožnovskej pivné kúpele

Rožnovské pivné kúpele sú vychýrené! Že ste tu ešte neboli? Tak to by sa malo rýchlo napraviť. Jedná sa o ideálny valentínsky wellness pobyt. [Vyberte si z niekoľkých variantov](https:// travelking.sk/hotel/roznovske-pivni-lazne) - jednodňovú pivnú a medovkovú starostlivosť s večerou či plnohodnotný pobyt s nocľahom a množstvom lákavých procedúr a gurmánskych špecialít. Balíček je starostlivo zostavený tak, že rozmaznávaní budete skoro celý deň a na nejaké ďalšie výlety vám pravdepodobne nezostane príliš času. Zažijete však dokonalé uvoľnenie a prvotriednu starostlivosť! A ak by ste sa predsa len chceli niekam vydať, skúste Valašské múzeum v prírode, kopřivnickú Tatrovku či múzeum ilustrátora Zdeňka Buriana.


Slovensko

Prepych v Zbojníckej Kolibe

Prepych vo Zbojníckej Kolibe

Chcela sa vaša partnerka niekedy preniesť do rozprávky, ale skôr než na zámku sa chcela objaviť na dedine v chalúpke prevoňanej drevom a večer pri kozube s prikrývkou z ovčej kože relaxovať s výhľadom na prírodu? Na Orave jej toto želanie môžete splniť. Nájdete tu totiž drevenú Zbojnícku Kolibu a práve tá je ideálna na pobyt vo dvojici. Užite si nádherné interiéry zdobené ručne vyrezávanými prvkami z dreva aj útulnú izbičku, pochutnajte si na skvelej strave formou polpenzie - tešte sa napríklad na bryndzové halušky či voňavú cesnačku, zrelaxujte vo wellness a doprajte si unikátne pivný kúpeľ. Čaká vás tiež relaxácia na lôžku zo slamy.

Tipy na výlety:

 • Oravská priehrada nabáda k romantickej prechádzke v každom ročnom období.
 • Slanický ostrov umenia leží uprostred Oravskej priehrady. Vydajte sa na prieskum expozície ľudového umenia a barokového kostola.
 • Za históriou sa vydajte na Oravský hrad, ktorý sa zachoval z 13. storočia a ponúka veľa expozícií.
 • Skúste jedinečnú plavbu plťou na rieke Orave. Po ceste uvidíte krásy miestnej prírody z netradičného pohľadu.
 • Preneste sa do minulosti vďaka Oravskej lesnej železnici, kde sa preveziete v parnom vlaku.

Penzión na brehu rieky

Penzión na brehu rieky

Čo vás zaujme na prvý pohľad, keď prídete k malému rodinnému Penziónu Benátky *** v Piešťanoch? Rozhodne to bude terasa, ktorá stojí na brehu Mŕtveho ramena Váhu, je obklopená stromami aj kvetmi a večer čarovne nasvietená. Na chvíľu si tak naozaj budete pripadať, akoby ste sa ocitli v meste na vode - v Benátkach. Honosné interiéry reštaurácie a kaviarne vás iste tiež nadchnú, sú poňaté vskutku originálne a vyzdobené freskami od maliara L. Sulíka.

Tipy na výlety:

 • Stačí len prejsť Kolonádový most a razom ste na Kúpeľnom ostrove. Prejdite sa parkom s množstvom sôch, pozrite sa k najstarším kúpeľom (napoleonské kúpele), navštívte Termálne kúpalisko Eva alebo si v jednom z hotelov objednajte liečebné procedúry s využitím miestneho bahna a prameňov.
 • Vodná nádrž Sĺňava je blízko penziónu, ideálna na prechádzku a v prípade pekného počasia na rôzne športy či plavbu na loďke.
 • Vydajte sa do Mestského parku, kde sa môžete len tak prechádzať alebo zavítať do kina či jedného z múzeí, ktorých je tu niekoľko.

Zámocký pobyt s koňmi

Zámocký pobyt s koňmi

Boutique Hotel AGATKA Bratislava **** je prvý slovenský butikový hotel. Nájdete ho na okraji Bratislavy s výhľadom na Malé Karpaty a len kúsok od prírodnej rezervácie Šúrsky prales. Doprajte si komfort, ktorý ponúkajú interiéry hotela i jeho rozľahlá záhrada s terasou. Má vaša partnerka rada kone? Tak to ju vezmite do hotelového jazdeckého areálu alebo si spoločne užite jazdu kočom.

Tipy na výlety:

 • Cez deň sa vydajte na prechádzku Sadom Janka Kráľa a v podvečer si užite západ slnka pri Bratislavskom hrade.
 • Reštaurácia UFO a vyhliadková veža vám poskytnú skvelý gurmánsky zážitok s nádherným výhľadom na celé mesto.
 • Múzeum Danubiana je múzeum moderného umenia a leží asi 15 km od centra na polostrove, ktorý je obklopený vodou.
 • Ak vaša drahá patrí k milovníčkam hudby, určite ju vezmite do Koncertnej siene Slovenskej filharmónie. A pokiaľ práve toto nie je to pravé, v Bratislave sa koná veľa koncertov, divadelných vystúpení a ďalších kultúrnych podujatí.
 • Dunajský pivovar je ideálny pre milovníkov zlatistého moku. Spojte romantiku na lodi s popíjaním vášho obľúbeného nápoja.

Luxusné slovenské wellness

Luxusné slovenské wellness

Neviete, ktorý z pobytov je pre vás s partnerkou ten pravý? Buďte si istí, že každá žena si niekedy potrebuje oddýchnuť - ponoriť sa do horúcej vírivky, uvoľniť sa v relaxačnom bazéne s chrličom a následne si nechať v peknej reštaurácii nosiť na stôl vyberané pokrmy a lahodné drinky. Hotel Therma **** v Dunajskej Strede je trefou do čierneho!

Návrh na ideálny odpočinok:

 • Po raňajkách vo forme švédskych stolov zavítajte do bazénového sveta, kde nájdete 4 bazény, Kneippov kúpeľ aj vírivku.
 • V hotelovej reštaurácii si dajte niečo dobré na obed a nezabudnite na coffee break, ktorý máte v cene. Potom využite Nordsee Spa so saunami, vírivkami a relaxačnou zónou alebo skúste Garden Spa so saunou a vírivkami v priestoroch záhrady.
 • V cene máte zľavu na thajskú masáž, pri ktorej sa krásne uvoľníte. Niektoré varianty majú aj celodenný vstup na termálne kúpalisko, ktoré je len 300 metrov od hotela.
 • Deň zakončíte skvelou večerou a fľašou vína či vareným vínom v cene.

Poľsko

Krakov s prepychovým wellness

Romantika v Poľsku

Krakov je plný krásnych námestí a parkov, ktoré sú ako stvorené pre zamilovaných. A pokiaľ sa na pobyt vydáte do nádherného Qubus Hotela Kraków **** určite nešliapnete vedľa. Hotel leží priamo v centre Krakova a štyri hviezdy sú zárukou perfektných služieb. Čerešničkou na torte je potom skvostné wellness centrum, ktoré nájdete na najvyššom poschodí. Z bazéna i vírivky tak budete mať skvelý výhľad na mesto.

Tipy na výlety:

 • Krakovský rynek je hlavné námestie, patrí k najväčším v Európe, jeho dominantou je Mariánsky kostol a určite stojí za návštevu. Po krátkej prechádzke zakotvite v jednej z mnohých kaviarní či cukrární a dajte si niečo dobré pod zub.
 • Hrad Wawel, sídlo kráľov a princezien a miesto, kde žil údajne kedysi drak.
 • Má vaša priateľka či manželka v láske históriu? Krakov jej je plný. Vydajte sa do židovskej štvrte Kazimierz alebo navštívte fabriku Oskara Schindlera.
 • Monu Lisu v Louvri videl už každý, radšej zamierte do krakovského Národného múzea, kde je vystavený o niečo menej známy obraz Leonarda da Vinciho - Dáma s hranostajom.
 • Za výlet stojí nádherná soľná baňa Wieliczka s podzemnou kaplnkou.

Maďarsko

Pobyt priamo v kúpeľoch

Pobyt priamo v kúpeľoch

Zárukou kvality, skvelej dovolenky a spokojnosti vašej milovanej je jednoznačne Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa ****. Jedná sa o najobľúbenejší hotel v našej ponuke, ale aj o najpopulárnejší hotel v celom Sárvári. Prečo? Je totiž priamo prepojený s kúpeľmi. Z izby tak môžete v župane vyraziť do kúpeľov, kam sa dostanete vyhrievaným koridorom. Riešiť nemusíte ani vstupné, pretože vstup do kúpeľov máte v cene balíčka, a to bez obmedzenia. Užijete si vyhrievané bazény s termálnou vodou, vírivku, veľa šmýkačiek, saunový svet a množstvo ďalších atrakcií a miest k odpočinku. Samozrejmosťou je polpenzia formou bufetu, zapožičanie uterákov i županu.

Tipy na výlety:

 • Ak vás náhodou omrzí leňošenie v kúpeľoch, vydajte sa na prechádzku za historickými skvostami, ako je Hrad Nádasdy, miestna radnica a množstvo kostolov.
 • Ak ste milovníkmi prírody, zavítajte do Arboréta Sárvár so 400 rokov starými dubmi a rozlohou 9 hektárov.
 • Za pekného počasia zamierte k jazernému komplexu, kde sa môžete prechádzať, rybárčiť alebo si vyraziť na loďkách.

Špeciálny tip

Hotel Magnus

Ak premýšľate, ako osláviť Valentína a večera vo dvojici s darčekom vo forme pobytu podľa vás nie je to pravé, čo takto prekvapiť svoju milú valentínskym pobytom pre dvoch vo forme trojdňovej dovolenky, ktorá práve 14.2. začne? V luxusnom Hoteli Magnus **** si dokonca pripravili špeciálny valentínsky balíček, ktorý okrem polpenzie a neobmedzeného vstupu do wellness zahŕňa aj ružu, romantickú výzdobu na izbe a ďalšie výhody.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK